Ilgın Tetikcan

Ilgın Tetikcan

düğün dans eğitmeni

Dans Akademi – Biz sizi arayalım

Adınız

Email

Telefon

Dans türü

Hakkında

Düğün dansı eğitmenimiz Ilgın Tetikcan 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sanatçı bir aileden gelen Ilgın Tetikcan, çok küçük yaşta sanatın birçok dalıyla tanışmıştır. Atatürk Kültür Merkezi’nde Klasik Bale eğitime başladıktan birkaç sene sonra burada kadrolu olarak kariyerine başlamıştır.

Jamel Fellouhe ile “modern dans” ve “jazz dans” çalıştı, Egemen Doğan ve İmre Sipahi ile “Kendo” çalışmıştır, Lemi Bağdatlılar ve Mehmet Sıtkı Doğu ile “Aikido” çalışmıştır. “Tae-bo”, “Stretching”, “Aero-fit”, “Cardio Step” eğitmenliği yapmıştır. Baleyi bıraktıktan sonra Latin Danslarına ilgi duymuştur. 2003 yılında da Tango ile tanışmıştır.

2005 yılında ders vermeye başlayan Ilgın Tetikcan, annesi Ayşe Sun ile beraber stüdyo açmış ve burada ders vererek yeni dansçılar yetiştirmeye başlamıştır. 2010 yılında kendi başına eğitim verip dansçı yetiştirmeye başlamıştır. 2012 sezonunda TDSF yarışmasında Türkiye Şampiyonu olup, Milli Sporcu sıfatı ile Fransa’da yapılan yarışmada ise Dünya 3.’sü olmuştur.

2012 Eylül ayından itibaren yeni bir stüdyoya geçen Ilgın Tetikcan burada “Tango Pratik ve geceleri”nin yanı sıra yurtdışından dansçılar için özel eğitmen davet edip özel etkinlikler yapmaktadır.

  • 2003: Tango ile tanışması
  • 2005: Ayşe Sun ile eğitim verme
  • 2012: TDSF Türkiye Şampiyonluğu ve Dünya 3.lüğü
  • 2012: Tangolic kuruculuğu

Uzmanlık Alanları

Tango
Düğün Dansı
Latin Dansları
Modern Dans
Jazz

Başarıları

  • 2012 Türkiye Dans Sporları Federasyonu Türkiye Şampiyonluğu
  • 2012 Fransa Dans Yarışması Dünya 3.lüğü